UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

NOWY APARAT USG i SPRZĘT DO KOMPRESJI KLATKI PIERSIOWEJ W ŻUROMIŃSKIM SZPITALU.

NOWY APARAT USG i SPRZĘT DO KOMPRESJI KLATKI PIERSIOWEJ W ŻUROMIŃSKIM SZPITALU.

         Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie, dzięki darczyńcom, zakupił nowy aparat USG CUS-X100G Xario 100G.

usg canon

 

To wysokiej klasy aparat  o częstotliwości pracy aż do 18 MHz, który dzięki precyzyjnemu trybowi B, wysokiej czułości trybu Dopplera i bogatemu oprogramowaniu pomiarowemu pozwala otrzymać wysokiej jakości badania.

Jest to nowoczesny sprzęt, dający lepszą jakość obrazowania i wykrywania nawet niewielkich zmian. Posiada m.in. głowicę kardiologiczną, onkologiczną i ginekologiczną. Szpital dotychczas posiadał na wyposażeniu aparat USG z 2006 roku oraz aparat USG z 2008 r.

         Sprzęt będzie wykorzystywany w pracowni diagnostyki obrazowej, służyć będzie wszystkim pacjentom naszego szpitala zarówno w zakresie lecznictwa szpitalnego jak i ambulatoryjnego.

         Wartość nowego aparatu to 150.000,00 zł.

easy pulse

Dnia 2 września 2020 r. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie otrzymał od Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie nowy sprzęt do kompresji klatki piersiowej Easy Pulse.

         To lekki i ergonomicznie zaprojektowany aparat, dedykowany trudnej pracy prowadzenia resuscytacji i wykonaniu rytmicznych, miarowych i na odpowiednią głębokość uciśnięć klatki piersiowej pacjenta. Unikalne rozwiązanie pozwala na podjęcie resuscytacji także u pacjentów siedzących, co umożliwia i znakomicie przyspiesza czynności ratownicze także w sytuacji uwięzienia i unieruchomienia pacjentów w skomplikowanych pozycjach.

         Sprzęt będzie wykorzystywany w Ratownictwie Medycznym. Wartość nowego aparatu to 60.000 zł.