UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

SZPITAL W ŻUROMINIE W 10 -CE NAJLEPIEJ ZARZĄDZANYCH SZPITALI W POLSCE

SZPITAL W ŻUROMINIE 

W 10 -CE NAJLEPIEJ ZARZĄDZANYCH SZPITALI W POLSCE


IMG 3552

Czytaj więcej...

Konferencja Związku Pracodawców Mazowieckiego Porozumienia Szpitali Powiatowych

KONFERENCJA ZWIĄZKU PRACODAWCÓW MAZOWIECKIEGO POROZUMIENIA SZPITALI POWIATOWYCH

W Iławie w dniach 27-28.11.2023r. odbyła się Konferencja zorganizowana przez Prezesa Związku Pracodawców Mazowieckiego Porozumienia Szpitali Powiatowych; dr Zbigniewa Białczaka.

W spotkaniu uczestniczyli Dyrektorzy/Prezesi Szpitali Związku Pracodawców Mazowieckiego Porozumienia Szpitali Powiatowych, a także zaproszeni goście.

IMG 3518

Czytaj więcej...

KOLEJNE INWESTYCJE W CYBERBEZPIECZEŃSTWO

KOLEJNE INWESTYCJE W CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Cyberbezpieczeństwo to ochrona danych i systemów wewnętrznych przed zagrożeniami, jakie niosą za sobą cyberataki. Ochrona danych osobowych pacjentów, zabezpieczenie dokumentacji medycznej, zabezpieczenie baz danych są naszym priorytetem.

SPZZOZ w Żurominie przystąpił już po raz kolejny do programu realizowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego w Warszawie w sprawie finansowania ze środków pochodzących z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 działań w kierunku cyberbezpieczeństwa.

Środki z dofinansowania, które szpital otrzymał w 2023r. zostały przeznaczone na zakup, wdrożenie i konfiguracja systemu kopii zapasowych oraz oprogramowania do tego systemu oraz zakup systemów Firewall. W ramach dotacji przeprowadzony został również audyt, który po zainstalowaniu zakupionego sprzętu, wykazał podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w żuromińskiej placówce leczniczej.

Łączny koszt środków przeznaczonych na podniesienia cyberbezpieczeństwa w SPZZOZ w Żurominie to kwota blisko 800 000,00 zł., całość została pokryta ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

KRIOLEZJA NOWOCZESNA METODA POZWALAJĄCA POKONAĆ BÓL

KRIOLEZJA

NOWOCZESNA METODA POZWALAJĄCA POKONAĆ BÓL

Pragniemy poinformować, że lekarze specjaliści w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie w ramach Oddziału Chirurgii Ogólnej oraz Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej rozpoczęli wykonywanie zabiegów KRIOLEZJI.

Zespoły bólowe kręgosłupa są bardzo częstą dolegliwością nękającą współczesnego człowieka. Spowodowane są licznymi schorzeniami, z których najczęstsze to choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub choroby zapalne. Kriolezja jest małoinwazyją i bardzo bezpieczną metodą likwidowania tych dolegliwości, a po zabiegu, pacjent po krótkiej obserwacji jeszcze tego samego dnia może powrócić do codziennego życia.

Czytaj więcej...

REMONT i DOPOSAŻENIE PRACOWNI ENDOSKOPII

REMONT I DOPOSAŻENIE PRACOWNI ENDOSKOPII

Badania endoskopowe to aktualnie standard w diagnostyce najbardziej rozpowszechnionych schorzeń przewodu pokarmowego (zapalnych, autoimmunologicznych, nowotworowych). Dlatego też z satysfakcją informujemy, że w ostatnim czasie oddaliśmy do użytku całkowicie wyremontowaną, a także rozbudowaną o dodatkowe przestronne pomieszczenie do badań Pracownię Endoskopii.

Czytaj więcej...