Bukmacher Mostbet com z Polski to Twój niezawodny towarzysz w zakresie rozrywki online i usług bukmacherskich! Tutaj masz możliwość wygrania dużych pieniędzy w zakładach sportowych i kasynach online z wysokimi kursami. Ponadto możesz cieszyć się naszymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i szybkimi wypłatami. Zarejestruj się już dziś i uzyskaj dostęp do najlepszych gier i zakładów w naszej aplikacji mobilnej!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Noworodkowy


Oddział Noworodkowy


Koordynator: lek. Jakub Maksymilian Kubacki
Pielęgniarka Oddziałowa: Mariola Milewska

Kontakt:

Tel. (023) 65-72-201
Pokój lekarski: wew. 356
Punkt pielęgniarski: wew. 357

 

Charakterystyka oddziału:

 

            W oddziale noworodkowym po urodzeniu noworodek przed odcięciem pępowiny położony jest na brzuchu matki. Po odpępowieniu maluszek okryty kołderką leży na brzuchu matki jeszcze przez okres ok 30 min. Następnie noworodek podlega opiece lekarza pediatry, który wykonuje podstawowe badania niezbędne po urodzeniu oraz opiece pielęgniarki, która wykonuje czynności pielęgnacyjne. Po osuszeniu i ubraniu noworodek przebywa z matką 2 godziny na sali porodowej. Następnie zostają przewiezieni na salę ogólną.
            Nasz Szpital zapewnia system „rooming-in”, co oznacza, że już od najwcześniejszych chwil po porodzie matka i jej dziecko są razem. Łóżko noworodka znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie mamy. Ta bliskość sprawia, że mama ma możliwość obserwacji, pielęgnacji i karmienia swojego dziecka jej własnym pokarmem – który jest naturalnym i najlepszym pokarmem dla noworodka. „Rooming-in” daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i sprzyja budowaniu więzi emocjonalnej między nim a mamą. Nasz oddział noworodkowy dysponuje 2 salami o podwyższonym standardzie (komfortowe łóżko, fotele, nowoczesne meble oraz własną łazienkę).
            Dla zapewnienia bezpieczeństwa opiekę nad noworodkiem sprawują pielęgniarki dyplomowane. Uczą one i nadzorują prace pielęgnacyjne prowadzone przy dziecku przez jego mamę. Są nieocenioną pomocą, zwłaszcza dla mam, których jest to pierwsze dziecko.

Oddział Noworodkowy wyposażony jest w specjalistyczną aparaturę medyczną służącej do obserwacji dzieci. Oddział uczestniczy w realizacji Programu Wczesnego Wykrywania Wad Słuchu u Noworodka prowadzonego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.


            W trosce o dobro naszych najmłodszych pacjentów każde nowonarodzone w naszym Szpitalu dziecko jest poddawane przesiewowemu badaniu słuchu. Z tytułu prowadzenia w sposób szczegółowy i precyzyjny oddział noworodkowy otrzymał stanowisko reanimacyjne od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Odwiedziny

Godziny odwiedzin: 10.00-12.00  oraz  14.00-19.00